Γεμάτη από ελληνικές συμμετοχές και η 3η μέρα

Όπως συνέβη το Σάββατο, έτσι και την Κυριακή (25/07) η 3η μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων θα έχει άκρως… ελληνικό ενδιαφέρον.

Στη… μάχη μπαίνει ο Στέφανος Τσιτσιπάς, η χρυσή Ολυμπιονίκης του Ρίο, Άννα Κορακάκη στη σκοποβολή, η εθνική ομάδα πόλο ανδρών, οι αθλητές της ιστιοπλοΐας (Κοκκαλάνης, Καραχάλιου, Δίβαρη), η Φένια Τζέλη στο ταεκβοντό, ενώ θα συνεχίδουν τις προσπάθειές τους μετά τις προκρίσεις που πήραν το Σάββατο (24/07), η Άννα Ντουντουνάκη στους ημιτελικούς των 100μ. πεταλούδα γυναικών, ο Παναγιώτης Γκιώνης στον β΄ γύρο του πινγκ πονγκ και οι αθλητές της κωπηλασίας, Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου, αλλά και ο Στέφανος Ντούσκος.

Οι ελληνικές συμμετοχές της Κυριακής (25/07):

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
——————

Tokyo Aquatics Centre
-100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί – Άννα Ντουντουνάκη
Διάρκεια αγώνων: 04:40 – 04:52

-100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Χρήστου
Διάρκεια αγώνων: 14:03 – 14:06

-4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας
Διάρκεια αγώνων: 14:30 – 14:35

ΤΕΝΙΣ
———

-Ariake Tennis Centre Court (05:00):
Πρώτος γύρος μονό ανδρών: Στέφανος Τσιτσιπάς – Φίλιπ Κολσράιμπερ (Γερμανία)

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
——————–

Tatsumi Water Polo Centre
Αγώνας ομίλου (05:30): Ουγγαρία – Ελλάδα

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
——————

Asaka Shooting – 10m Range
-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (03:00): Προκριματικός – Άννα Κορακάκη

Asaka Shooting-Shotgun Range
-Σκητ ανδρών (04:00): Προκριματικός – Πρώτη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης

Asaka Shooting – Final Hall
-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (05:15): Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
—————

Enoshima
RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (06:05) – Βύρωνας Κοκκαλάνης (1η ιστιοδρομία)

Kamakura
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (06:05)- Βασιλεία Καραχάλιου (1η ιστιοδρομία)

Enoshima
RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (09:05) – Κατερίνα Δίβαρη (1η ιστιοδρομία)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
—————-

Sea Forest Waterway
Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ (03:50) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου
Sea Forest Waterway
Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί, 3η σειρά (05:20) – Αννέτα Κυρίδου
Sea Forest Waterway
Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί, 1η σειρά (05:40) – Στέφανος Ντούσκος

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ
———————

Makuhari Messe Hall A
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (04:56) – Φένια Τζέλη εναντίον της Τατιάνα Μίνινα (Ρωσία)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (08:12-09:36) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (10:04-10:32) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου (14:30-15:00) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (15:30)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
——————

Tokyo Metropolitan Gym Table 3
Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος (08:45) – Παναγιώτης Γκιώνης εναντίον του Αχμέντ Σαλέχ (Αίγυπτος)



Πηγή